banner transparent examsbanner goneis

 banner openeclass

 

banner fb

 

  

Επώνυμο Όνομα Όν. Πατρός Σχολή Επιτυχίας
1 ΑΛΣΑΛΕΜ ΜΥΛΩΝΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΑΜΠΝΤΕΛΧΑΝΤΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ (ΑΓΡΙΝΙΟ)
2 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΠΑΤΡΑ)
3 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΠΑΤΡΑ)
4 ΒΑΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ
5 ΓΕΡΟΛΥΜΑΤΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ ΧΡΥΣΑΥΓΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ)
6 ΓΚΕΒΕΝΤΖΕ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΠΑΤΡΑ)
7 ΓΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΗΧΟΥ & ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ (ΛΗΞΟΥΡΙ)
8 ΔΗΜΟΥΣΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΓΡΕΒΕΝΑ) - ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ: 1. ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ 2. ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ)
9 ΖΗΣΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΗΛΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. (ΠΑΤΡΑ)
10 ΖΟΥΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (ΚΟΖΑΝΗ)
11 ΚΑΛΛΙΜΟΡΦΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΡΕΘΥΜΝΟ)
12 ΚΑΜΖΕΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΡΟΔΟΣ)
13 ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ (ΑΘΗΝΑ)
14 ΛΟΡΕΝΤΖΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
15 ΜΠΑΛΤΑ ΑΘΗΝΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
16 ΜΠΟΤΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Τ.Ε. (ΑΘΗΝΑ) - ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Τ.Ε.
17 ΝΤΑΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ Τ.Ε. (ΧΑΛΚΙΔΑ)
18 ΠΑΠΑΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ)
19 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ (Σ.Μ.Υ.) - ΟΠΛΑ
20 ΠΑΠΑΝΤΩΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ)
21 ΠΑΤΣΙΑΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
22 ΠΕΤΡΟΥΛΑ ΝΕΦΕΛΗ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
23 ΣΚΑΜΝΕΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ)
24 ΣΤΟΥΜΠΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΠΑΤΡΑ)
25 ΤΑΓΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΘΩΜΑΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΒΟΛΟΣ)
26 ΤΣΕΛΕΠΗ ΕΙΡΗΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΦΛΩΡΙΝΑ)
27 ΤΣΙΑΚΑΝΙΚΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ & ΑΕΡΟΝΑΥΠΗΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΠΑΤΡΑ)
28 ΤΣΟΥΚΑΡΑ ΜΑΡΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ)
29 ΥΦΑΝΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
30 ΦΛΩΡΟΣΚΟΥΦΗ ΝΑΤΑΛΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΝΑΥΠΛΙΟ)
31 ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΟΙΚ. ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ (ΣΥΔ)
32 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΖΩΪΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ & ΥΔΑΤΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ (ΑΘΗΝΑ)
33 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΚΟΖΑΝΗ)

Σας γνωρίζουμε ότι σύμφωνα με απόφαση του Υπουργείου Παιδείας λειτουργούν στα Μουσικά Σχολεία"Τμήματα Προαιρετικής Μουσικής Παιδείας" για τα παιδιά των Δημοτικών Σχολείων της πόλης και της περιοχής, με σκοπό τη γνωριμία και την εξοικείωση των παιδιών με τη μουσική.

Ø Τα μαθήματα λειτουργούν εκτός σχολικού προγράμματος, απογεύματα και Σάββατο.
Ø Απευθύνονται στους μαθητές της Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού
Ø Είναι προαιρετικά
Ø Είναι δωρεάν.
Ø Διδάσκονται τα μαθήματα:
· Θεωρία Ευρωπαϊκής Μουσικής
· Πιάνο
· Παραδοσιακό τραγούδι
· Βυζαντινή Μουσική
· Χορωδία, Θεατρικό παιγνίδι
Ø Οι μαθητές (αν υπάρχουν καθηγητές) μπορούν να διαλέξουν από τα παρακάτω όργανα:

Α) Κλασικής ορχήστρας
· Κιθάρα
· Φλάουτο
· Σαξόφωνο
· Ακορντεόν
· Κλαρίνο
· Βιολί

Β) Παραδοσιακά
· Ταμπουρά
· Λαούτο
· Μαντολίνο
· Παραδοσιακά κρουστά
· Κλαρίνο
· Μπουζούκι


1 3 5 9 2 13